UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

МЗС тягне посла Ірану "на килим" через "шантаж чорними скриньками" збитого літака МАУ, – ЗМІ

Міністерство закордонних справ України викликало для розмови посла Ісламської республіки Манучехра Мораді через нові спроби Ірану завдати шкоди розслідуванню катастрофи авіалайнера МАУ, збитого іранською ракетою 8 січня 2020 року поблизу аеропорту Тегерану

Про це передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

За словами джерела видання, українські дипломати стверджують, що Іран докладає зусиль для створення непорозумінь між державами, громадяни яких стали жертвами цієї ракетної атаки. Одним з інструментів таких дії цього у МЗС вважають заяви Тегерану про відмову у наданні "чорних скриньок" авіалайнера.

"Зараз ми консолідуємо зусилля по тиску на Іран з іншими потерпілими державами. Ірану це не подобається, він намагається внести розкол між нами і партнерами, зокрема шантажуючи передачею скриньок", – пояснив співрозмовник, додавши, що Іран мав забезпечити належне розшифрування скриньок безумовно і невідкладно. Як відомо, за майже 5 місяців від аварії детальна розшифровка записів бортових самописців досі не проведена. 

В МЗС наголосили, що попри суперечливі заяви з Ірану, "не підуть на сепаратні переговори" і будуть робити все для збереження коаліції держав, що прагнуть чесного розслідування катастрофи.

І хоча посла Ірану викликали до МЗС ще до повідомлення іранських ЗМІ про нову відмову Тегерана віддавати скриньки, це питання також буде темою обговорення.

"До МЗС запрошено посла Ірану, з яким планується непроста розмова. Не виключено, що цей витік інформації – ймовірно непідтвердженої, як це вже бувало у випадку з Іраном – пов’язаний саме з викликом посла Ірану до МЗС", – пояснив співрозмовник видання.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що Іран відмовився відправляти Україні "чорні скриньки" збитого літака "Міжнародних авіаліній України", замість цього бортові самописці можуть бути відправлені до Франції.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme