Префектам бути: Зеленський озвучив подальші кроки реформи децентралізації

Президент України Володимир Зеленський озвучив завдання, які стоять перед органами влади у 2021 році в контексті завершення реформи децентралізації у країні
 

Журналіст відділу новин
Префектам бути: Зеленський озвучив подал…
Фото: Скріншот

Про це він розповів у своєму виступі на засіданні Ради розвитку громад і територій, інформує Depo.ua.

Президент зауважив, що остаточно децентралізацію ще не завершено і цього року владі потрібно виконати декілька дуже важливих пріоритетних завдань.

"По-перше, ми повинні нарешті ухвалити зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади. Зокрема, йдеться про інститут префектів та ліквідацію місцевих адміністрацій. Ми прагнемо, щоб низку питань на місцях вирішували не чиновники у столичних кабінетах, а безпосередньо ті люди, які живуть в тому чи іншому регіоні України. Але разом з тим ми повинні зберегти нашу територіальну цілісність. Тому префекти будуть контролювати дотримання Конституції та законів України на кожній території і стануть запорукою унітарного устрою нашої держави.

Друге завдання полягає у необхідності розробити і ухвалити нормативні акти, які враховують специфіку самоврядування у міських громадах, дадуть містам імпульс та можливості для розвитку і зроблять їх конкурентноздатними в Україні та в усьому світі.

Третє завдання – розробити і ухвалити законодавство про місцеві референдуми. Це посилить вплив громад на діяльність місцевих органів влади та ухвалення ключових рішень саме на місцях. Ми маємо вийти на остаточну формулу правління на місцевому рівні: "громади – вирішують; люди – впливають; держава – контролює", – заявив Зеленський.

Президент наголосив, що відносини між центром та громадами мають стати якісно новими: конструктивними, прозорими і дієвими.

Нагадаємо, 13 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Згідно з ним, для адміністративного нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування, координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади пропонується запровадити інститут префектів. Префекта призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабінету міністрів президент.

Передбачається, що префект може зупиняти дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду.

Окрім того, законопроектом передбачено, що у разі ухвалення головою громади, радою громади, окружною, обласною радою акта, що не відповідає Конституції та створює загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу національній безпеці, Президент за поданням префекта зупиняє дію відповідного акта з одночасним зверненням до Конституційного Суду, тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, окружної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого.

16 грудня 2019 року на офіційному порталі Верховної Ради з'явився текст законопроекту "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Згодом Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував спрямувати до Конституційного Суду президентський законопроєкт №2598.

У свою чергу, західні посольства розкритикувати законопроект

Після цього, 16 січня 2020 року, президентський проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" вирішили відкликати з Ради і відправити на доопрацювання.

Читайте також: Cмерть райцентрів і префекти: Яким буде новий устрій в регіонах від Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme