Папа Римський вкотре згадав про війну в Україні. Цю тему він підняв під час своєї щотижневої загальної аудієнції у середу 7 грудня.

Під час неї Франциск вирішив порівняти дії Росії з  Німеччиною часів Другої світової війни. Коли німці свідомо знищували євреїв.

Під час своєї промови Папа Римський наголосив, що сьогодні повторюється історія Другої світової війни. Цю тезу він озвучив перед польськими паломниками. Вони були присутніми на заході, організованому Центром католицько-єврейських відносин Люблінського католицького університету у Польщі.

«Нехай пам’ять про цю жахливу подію (операцію “Рейнгард”) пробудить у всіх нас рішучість і дії заради миру… А історія повторюється. Ми бачимо зараз, що відбувається в Україні», – наголосив Франциск.

Зазначимо, що відповідний захід присвятили річниці операції “Рейнгард”. Мовиться про план знищення польських євреїв. Його німці втілювали у життя упродовж 1942 та 1943 років.

Тоді, за оцінками дослідників, у таборах Белжець, Собібор, а також Треблінка загинули близько 1,7 мільйона євреїв. Крім того, там же убили поляків, ромів і радянських військовополонених, але їхня кількість достеменно невідома. Їх усіх німці або розстрілювали, або морили голодом.

Раніше Папа Римський значно акуратніше підходив до питання війни, розв’язаної Росією в Україні. Франциск намагався шукати щось хороше в росіянах. Але останнім часом він став різкішим до країни-агресорки.

До прикладу, у листопаді він зазначив, що українці страждають від “мучеництва агресії”. Наслідки війни, розв’язаної Росією, він порівняв з “жахливим геноцидом” 1930-х років. Часами, коли божевільний диктатор Сталін заморив голодом мільйони наших земляків.

До слова, мер Львова Андрій Садовий зустрівся у Ватикані із Папою Римським. Чиновник подарував йому хрест з осколком російської ракети. Символізм полягає у тому, що осколок витягли з тіла дитини.

Медики витягнули уламок ракети з 13-річної пацієнтки Насті. Садовий вручив Папі хрест з осколком під час аудієнції.

Міський голова зазначив, було кілька хвилин, аби сказати все, що потрібно й важливо.

«Дерев’яний хрест – символ перемоги добра і правди, який “поранений” осколком російської ракети. Поранений, але незламний, як усі українці», – зауважив Садовий.

Він додав, Папа знає, що цей осколок витягнули з тринадцятирічної дівчинки. Мер переконаний, що кожен чітко зрозумів символізм. Мовиться про біблійну аналогію з розп’яттям Ісуса Христа.

Глава католицької церкви благословив хрест. Далі він подорожуватиме церквами по світу, аби віряни молились за Україну. Ще один такий хрест залишиться у Папи Римського. Він нагадуватиме йому про ціну, яку платять українці за правду та свободу.

Крім того, львівська делегація поговорила із Понтифіком про наслідки російської агресії та проєкт Unbroken Ukraine, що запустили у Львові для лікування, протезування й реабілітації постраждалих від війни.

Варто нагадати, що раніше у своїй проповіді Папа закликав до переговорів та припинення вогню. Також понтифік згадав звірства росіян у Бучі й Ізюмі, знищення Маріуполя та удар по автоколоні в Запоріжжі.

«Це жахливо, що світ вивчає географію України через такі назви як Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм, Запоріжжя та інші місцевості, що стали місцями невимовних страждань та страху. Що вже й говорити про той факт, що світ знову стоїть перед ядерною загрозою? Це абсурд», – зазначив Папа.