«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Скандал на Євробаченні. Krutь вимагає скасувати перемогу Tvorchi у Нацвідборі

Співачка Марина Круть подала скаргу до оргкомітету

Днями відбувся Нацвідбір Євробачення-2023, де судді та українці обрали музикантів, котрів поїдуть представляти Україну у Ліверпуль – це гурт Tvorchi. Однак без скандалів схоже не обійдеться. Співачка Марина Круть, яка зайняла друге місце по результатам голосування, подала скаргу до оргкомітету, де звинувачує гурт Tvorchi у порушенні правил відбору.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Стало відомо, що організаційний комітет Національного відбору на Євробачення-2023 на позачерговому засіданні розглянув звернення фіналістки Нацвідбору Krutь щодо музичного супроводу виступу Tvorchi у фіналі конкурсу, а також щодо видання треку «Heart Of Steel» дистрибуційним лейблом «Believe».

Марина Круть стверджує, що у приспіві гурту Tvorchi звучав дабл основного вокалу у прямому ефірі, що є порушенням правил Національного відбору: «виконувати пісню у відборі вокально наживо під акомпанемент записаного музичного супроводу, який може містити запис беквокалу; при цьому відповідна фонограма не повинна містити основний вокал, дабли основного вокалу».

Оргкомітет Євробачення заслухав оцінку музичного продюсера Нацвідбору Дмитра Шурова. Він зазначив, що під час прослуховування ефірного запису виступу у фіналі Tvorchi чути додаткову обробку у зазначених секундах, яка може бути даблом. Це тонкий музичний нюанс, який зможуть помітити лише професіонали.

Організаційний комітет врахував, що низку дрібних порушень під час Нацвідбору допустили одразу кілька фіналістів, проте жодне з них не стало достатньою підставою для дискваліфікації.

«У ході підготовки фіналу могла статися технічна помилка, через яку в ефірі у фонограмі гурту Tvorchi протягом певних секунд звучав дабл живого вокалу Джеффрі. Така необачність дійсно могла статись: під час війни, за надскладних умов роботи, з регулярною відсутністю зв'язку та електрики. Через складний звук на майданчику (поїзди метро) на репетиціях, до ефіру цього не почув ніхто, включаючи мене. Мені дуже прикро, що така ситуація трапилась і я приношу свої вибачення всім учасникам фіналу та глядачам за цей інцидент. Вважаю, що він не може ставити під сумнів колосальну роботу всієї команди. Ми знову здивували світ, адже ніхто не очікував, що фінал вдасться провести на такому високому рівні за цих обставин. І журі, і люди зробили свій вибір, проголосувавши за найбільш переконливий номер фіналу», – зазначив Дмитро Шуров.

Щодо другого питання, за словами Krutь, ця компанія продовжує працювати на території країни-агресора. За отриманою Суспільним інформацією, «Believe» – це французька компанія, що займається дистрибуцією в Європі та Азії. Дистрибуція пісень фіналістів цією компанією не є порушенням правил Нацвідбору. 5 із 10 фіналістів Нацвідбору опублікували свої конкурсні пісні через дистриб’ютора «Believe», ще троє працювали з ним донедавна.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Організаційний комітет Євробачення ухвалив рішення, що звернення фіналістки Krutь не є підставою для припинення участі Tvorchi у Нацвідборі.

Нагадаємо, минулорічний Нацвідбір відзначився гучним скандалом – дискваліфікацією переможниці відбору 2022 року Аліни Паш. Замість неї поїхав гурт Kalush Orchestra, який переміг на конкурсі в Італії.

Все буде Україна