Ох, не по зубам окупантам міста України — ЗСУ відвоювали ТАКЕ.

На Лимано-Куп’янському напрямку російські окупаційні війська атакують у напрямку сіл Терни та Невське. Загарбники більше ніж місяць намагаються прорвати українську оборону, щоб вийти на Лиман з подальшим стратегічним наступом на Слов’янськ та Куп’янськ, проте їм це не вдається.

Про це повідомив військовослужбовець 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Станіслав. Він зазначив, що російська армія щоденно намагається прорвати українські позиції за допомогою піхоти та бронетехніки.

Військовий зазначив, що наша лінія оборони міцно тримається, і час від часу нам вдається проводити успішні штурмові операції та захоплювати позиції ворога. Водночас окупанти використовують свою перевагу в особовому складі. Вони постійно проводять так звані «м’ясні штурми» використовуючи свою піхоту як розхідний матеріал.

«Вони намагаються просунутися хоч на пів метра, десь закопатися ближче до наших позицій, застрибнути в наші окопи», — розповів військовий.

За його словами, кілька днів тому відбулося переміщення п’яти російських штурмових груп, кожна з яких складалася з 5-10 осіб. Перша з цих груп зуміла проникнути в окоп, де розташовувалися українські військові. Ця група майже повністю була розгромлена, а двоє військових РФ потрапили у полон.

Раніше повідомлялося, що в ніч на 10 травня російські війська силами до 4-5 батальйонів піхоти перетнули лінію державного кордону і захопили чотири прикордонні селища — Стрілече, Красне, Пильне, Борисівка. На інших ділянках російські атаки відбиті, противник зазнав значних втрат.

Найбільший захоплений населений пункт — Стрілече.

Цей район під кордоном за виключенням Стрілече був фактично сірою зоною, і як виявилось лінія оборони там не була розгорнута, і тому противнику вдалось без особливих перешкод створити плацдарм шириною до 10 км та глибиною до 5 км на території України. Загальна площа захопленої території понад 30 квадратних кілометрів.

Це приблизно до 40 км від Харкова.

Дії росіян не стали раптовими для українського командування. Але чому ворогу вдалось так швидко силами піхоти захопити таку значну територію — велике питання. Звичайно, сили там не рівні, наші тактичні резерви у нас діють з глибини, бо ворог має перевагу у кількості розвідувальних дронів та засобів ураження — авіації та артилерії.

Але про наступ говорили багато місяців і підготуватись, щоб піхота не йшла маршем будь достатньо часу.

Подальший наступ противника призупинено, завдяки розгортанню наших військ та нанесенню вогневого ураження по росіянах.

Але організація оборони на деяких ділянках була ефективною, а на ділянці Стрілече — неефективною. Тому російські війська намагаються просуватись далі. Ворога провокує слабкість.

Бронетехніка здійснила підвоз піхоти на російський території, але на нашу територію на початку атаки не заходила. Але очевидно, що зараз бронетехніка буде заходити для підтримки подальших дій піхоти.

Ворог просувається повільно окремими групами піхоти, чисельністю до взводу кожна.

Також противник перетнув кордон у районі Вовчанська.

Характер дій противника — розвідка боєм, яка проводиться значними силами піхоти. На даний момент противник створив плацдарм для подальших дій, але сил для швидкого розгортання масштабного наступу на саме місто Харків на даний момент в цьому районі не має.

Очевидно, подальший розвиток подій буде залежить від відповідних дій наших військ — якщо росіяни зазнають великих втрат та зустрінуть потужний опір, вони не підуть далі і будуть закріплятись на захопленій ділянці. Але якщо їх не зупинити та не завдати великих втрат, вони почнуть захоплювати інші ділянки вздовж кордону, щоб спочатку відсунути фронт від кордону з РФ, а далі використати цей фронт як можливий плацдарм для наступу більш значними силами.

На даний момент російський наступ не створює загрози безпосередньо для Харкова, загрози швидкого захоплення міста не існує. Для захисту Харкова наше командування зосередило значні сили.