Економіка

У МВФ заявляють про можливість повернення епохи “Великої депресії”

У МВФ заявляють про можливість повернення епохи “Великої депресії”

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) заявили, що світова економіка знову ризикує перейти в епоху “Великої депресії”.

Про це пише The Guardian.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, заявила, що світова економіка ризикує знову потрапити в епоху Великої депресії, що буде викликано нерівністю між різними групами населення країн і нестабільністю фінансового сектора.

Вона пояснила, що на загальносвітовому фоні цей рівень нерівності знизився, але всередині окремих країн, навпаки, істотно зріс. Як приклад, у Великобританії 10% найбагатших громадян володіють таким же сукупним багатством, як і 50% найменш заможних. Аналогічна ситуація в багатьох країнах ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку), де нерівність в доходах і багатстві досягла або наблизилася до рекордного максимуму.

При цьому, надмірна нерівність в доходах населення всередині країн може завадити зростанню і привести до “політичних потрясінь” і зміцненню популізму.

“Велика депресія” – світова економічна криза, що почалася в жовтні 1929 року з біржового краху в США і тривала до 1939 року. “Велика депресія” найсильніше торкнулася США, Канади, Великобританії, Німеччини і Франції, але відчувалася і в інших державах. Найбільше постраждали промислові міста, в низці країн практично припинилося будівництво. Через скорочення попиту, ціни на сільськогосподарську продукцію впали на 40-60%.

Нагадаємо, у Міжнародному валютному фонді пояснюють зміцнення гривні переказами коштів від українців на заробітках, рекордними врожаями та підвищенням попиту на національні облігації.

Раніше повідомлялося, що керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден направив низці українських чиновників листа, у якому розповів про незадоволення Фонду з приводу деяких ініціатив влади.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.