Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 23431 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

СБУ викрила участь керівництва державної корпорації «Укрбуд» у мільйонних зловживаннях під час проведення тендерів на будівництво об’єктів зберігання та переміщення радіоактивних відходів на території Чорнобильської зони відчуження. Про це повідомила пресслужба відомства.

Оперативники з’ясували, що протягом 2017-2018 років компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж», що входять до складу «Укрбуду», перемогли у низці держзакупівель, оголошених Чорнобильською АЕС та держпідприємством НАЕК «Енергоатом».

Мова йде про будівництво 4 ядерних об`єктів у Чорнобильській зоні: централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем та радіаційного контролю і завод з переробки рідких радіоактивних відходів. Загальна сума тендерів на спорудження цих об’єктів становила 1,1 мільярда гривень.

Перевірка СБУ показала, що «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж» виграли торги неправомірно, порушивши чинне законодавство: будівельні компанії змовились маніпулювати цінами задля усунення конкурентів. Крім того, ринкова вартість роботи була значно завищена, на що з бюджету необґрунтовано виділили понад 26 мільйонів гривень державних коштів.

Матеріали перевірки СБУ передала до Антимонопольного комітету. Повідомляється, що обидві фірми оштрафовані на 117 мільйонів гривень й позбавлені права брати участь у державних закупівлях на три роки.

Обкладинка: фото з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження 2018 рік з сайту ukrbud.ua

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button