Підтримати

Всі права захищені:

© Громадське Телебачення, 2013-2022.

The Washington Post: Мін’юст США за адміністрації Трампа таємно стежив за трьома журналістами, які писали про Росію

Міністерство юстиції США отримало дані про телефонні дзвінки трьох журналістів (зокрема одного колишнього) видання The Washington Post, причетних до підготовки матеріалів про втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року.

Про це The Washington Post повідомило у своєму матеріалі в п’ятницю, 7 травня.

Йдеться про журналістів Елен Накашіму, Ґреґа Міллера й Адама Ентуса (Ентус уже не працює у WP). Вони 3 травня отримали листи від Міністерства юстиції з повідомленням, що відомство отримало доступ до їхніх телефонних дзвінків у період з 15 квітня по 31 липня 2017 року.

Речник Мін’юсту уточнив, що запити на ці дані направлялись у 2020 році — тобто за адміністрації Дональда Трампа. Зокрема, відомство отримало доступ до контактів журналістів, часу й тривалості дзвінків, але не до їхнього змісту.

Протягом згаданого періоду журналісти The Washington Post опублікували матеріал, де розповідалося про зв’язки екссенатора, а на час публікації генерального прокурора США Джефа Сешнса з російським послом у Вашингтоні Сергієм Кисляком.

Публікація журналістів ґрунтувалася на розмовах Кисляка з Москвою, перехоплених американською розвідкою. Мін’юст заявив, що запит про телефонні дзвінки працівників The Washington Post мав на меті виявити джерело витоку секретної інформації.

У виданні ж заявили, що «вкрай занепокоєні таким застосуванням державних повноважень», і наголосили, що дії Мін’юсту є втручанням у журналістську роботу, гарантовану Першою поправкою до Конституції США.

Стаття The Washington Post була одним із доказів втручання Росії у вибори президента США 2016 року, яка зрештою призвела до розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо можливого зв'язку Москви й штабу Трампа.

Розслідування Мюллера, як відомо, підтвердило факт втручання Росії в політичний процес у США, але не знайшло переконливих доказів змови Москви з Трампом. Росія всі звинувачення категорично відкидала.

Адміністрація Трампа не перша вдавалася до стеження за журналістами. У 2013 році, за президентства Барака Обами, Міністерство юстиції отримало доступ до телефонних дзвінків журналістів The Associated Press.

У травні 2012 року інформаційне агентство опублікувало розслідування про операцію Центрального розвідувального управління в Ємені, яка запобігла підриву американського літака. Влада США до того офіційно заперечувала існування операції.