Як за рахунок вкладників збанкрутілого банку купили готель "Житомир"

Як за рахунок вкладників збанкрутілого банку купили готель "Житомир"

Тільки 12 хвилин зі скандалом знадобилося депутатам, щоб проголосувати за продаж готелю «Житомир».

На сорок восьмій позачерговій сесії Житомирської міської ради, яка відбулася 6 червня 2019 року, розглядалося декілька питань. Але всі розуміли, що основним та найважливішим є питання продажу майнового комплексу готелю «Житомир», що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Перемоги, 6. Також всі дуже добре усвідомлювали, що переможцем аукціону та єдиним претендентом є приватне акціонерне товариство «Фаворит Компані», яка належить родині народного депутата Борислава Розенблата.

Швидкість прийняття даного рішення просто вражає. Майже годину депутати витратили на сварки та заслуховування чергового зашквару від депутата Влада Пучича, який запропонував внести на розгляд питання про недопущення певних осіб на засідання сесій Житомирської міської ради. Напевно, Влад просто забув про своє активістське минуле.

Відео дня

Загальну ідилію трохи зруйнувало питання від депутата Олега Черняховича, який поцікавився, а яким саме чином ми продаємо майновий комплекс готелю. Він завис у повітрі чи все ж, підкорюючись законам фізики, стоїть на певному клаптику землі? Клаптик виявився не таким вже й малим. У комунальній власності для забудови під готель «Житомир» перебуває 0,5126 га в самому центрі міста. До того ж в межах цієї ділянки накладено цілих дві зони обмеження: 0,0089 га та 0,0101 га як охоронні зони навколо об'єкта культурної спадщини. Дія цих обмежень безстрокова. Але й це не найцікавіше в історії продажу частинки Житомира. Так, це лише крихти того, на що взагалі ніхто не звернув уваги. Тут, до речі, ми можемо надати належне всім, хто був причетний до цього. Тому звертаємо увагу читача на другу історію цього дійства.

А ця історія бере свій початок за два місяці до початку Революції гідності. У вересні 2013 року фірма «Фаворит» отримує кредит в банку «Форум» на 5 млн грн. На початку жовтня фірма додатково взяла ще 10 млн грн. Тобто разом підприємство взяло в борг близько 2 млн доларів США. Гарантією повернення взятої позики стало все майно Галіївського маслозаводу, сухе молоко на складах підприємства, 2 будівельних крани, 4 квартири по вулиці Вітрука, 6 та фінансова порука Борислава Розенблата.

До кінця невідомо, наскільки вдалося розвинути бізнес, але пан Розенблат одразу ж після отриманого кредиту купує в Німеччині приватний будинок. За половину від 270 кв. метрів та 7,5 сотки землі в Дортмунді (Німеччина) 30 жовтня 2013 року майбутній народний депутат сплатив 496 тис. євро.

За саму ж позику фірма «Фаворит» не сплачує. У червні 2014 року оголошується про ліквідацію банку «Форум», і проблемний кредит намагається стягнути представник Фонду гарантування вкладів. Неодноразові спроби продати проблемну заборгованість ні до нічого не призвели. Одночасно юристи «Фавориту» намагаються оскаржити спроби стягнути заборгованість та стягнути закладене під взятий кредит майно.

Судова тяганина завершилася аж у кінці 2017 року. З судового рішення стало відомо, що «Фаворит» викупив свій борг перед банком. За вимогами закону боржник не може викуповувати свої боргові зобов’язання на аукціоні. Щоб обійти дані обмеження, на торгах борг викуповує «Фінансова компанія «Фарватер Фінанс». За борг, оцінений в 13,3 млн грн, з 30 % знижкою сплачують 9,44 млн грн. Угода укладається 30 серпня 2017 року, і в цей же день фірма «Фаворит» викуповує борг у фінансової компанії.

Взяті станом на 2013 рік близько 2 млн доларів США у 2017 році перетворилися в 52 мільйони гривень. Однак держава, як гарант повернення вкладів в банку «Форум», фактично повернула трохи більше 9 мільйонів, або лише шосту частину боргу.

Решту боргу доведеться сплачувати з бюджету країни. Оскільки майна в банку через таких же ж позичальників не залишилося. У виграші залишилася фірма «Фаворит» родини Розенблат, яка, викупивши свій борг, залишила в себе десятки мільйонів гривень.

І коли з’явилася можливість викупити за 60 млн грн готель «Житомир», родинна фірма народного депутата стає єдиним переможцем конкурсу.

Під час сесії міськради перед депутатами виступила представник приватного акціонерного товариства «Фаворит Компані», в якої прямо запитали про майбутні плани на готель «Житомир». Відповідь також цікава: «Всі подальші рішення про реконструкцію готелю будуть прийматися виключно після повного технічного обстеження. Стан будівлі невідомий, технічна документація відсутня, її майже немає. Експертна оцінка надавалася відносно економічної складової, а не технічного стану. Повного обстеження не було».

Таким чином, приватна фірма родини Розенблат, зі слів її представниці, виявляється, купила кота в мішку? Навіть не смішно... Сергій Сухомлин поспішив на допомогу і прокоментував це так: «Вже існує затверджений план реконструкції площі, частиною якої є реконструкція готелю. У відповідності до цього плану і буде проводитися в подальшому реконструкція».

Ми звернулися до голови ПАТ «Фаворит Компані» Ружени Вікторівни Ляшенко з приводу взятого компанією у 2013 році в банку «Форум» кредиту та шляху його погашення. «А яке відношення має продаж майнового комплексу готелю "Житомир" до Галіївського маслозаводу?» – відповіла Ружена Ляшенко.  

Щодо моральної складової та почуттів вкладників банку «Форум» сказати дуже складно. Але в соціальних мережах існує декілька груп вкладників. За інформацією в цих групах, вони втратили або все, або значну частину того, що намагалися збільшити та заощадити. Як виявляється, не всі мрії збуваються, або ліпше сказати, не у всіх мрії збуваються...

Як говорив великий Шерлок Холмс, все геніальне просто, Ватсон! Ось так родина народного депутата Борислава Розенблата залишилася без боргу, але з готелем «Житомир» та маєтком у Дортмунді. А житомиряни, як завжди, залишилися з носом. Або без нього. Але це вже взагалі нікому не цікаво...

Тарас Боросовський

Руслан Мороз

Коментарі (3)
  • Светланка Сметанка

    І  ДАЛІ ГРАБУЮТЬ - РОЗКРАДАЮТЬ  ЗЛОДЮГІ  УКРАЇНУ!!!
  • Anna Grizenko

    Ось так і розікрали  багату республіку Україна! Розтягли по кишенях наші мудрі " співвітчизники" з двойним громадянством... Споссуйте далі, гої.

    Вік Кар reply Anna Grizenko

    закон збереження - нічого не зникає, якщо у вас зменшилося у іншого збільшилося....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up