Загальна кількість танків у складі УВ «Юг», внаслідок інтенсивних боїв протягом кількох попередніх тижнів, суттєво знизилась, й на цей момент становить менше 650-и одиниць.

Про це заявив Костянтин Машовець

«Це включно з підбитими\тимчасово виведеними з ладу й тими, що перебувають на ремонті у ремонтно-відновлювальних підрозділах угрупування», — розповів експерт.

Також він зазначив, що спроби активно й масовано застосовувати в атакувальних чи штурмових діях бронетехніку привели до того, що у введених у бій частинах та з’єднаннях УВ «Юг», разом із резервним компонентом, на всіх напрямках та ділянках від Білогорівки на півночі, до Курахівського напрямку та Новомихайлівки залишилось не більше 1850 одиниць «порівняно боєздатних» бойових броньованих машин. Він заявив, що це стосується усіх типів та видів, включаючи іноді достатньо раритетні зразки.

В цілому, завдяки допомозі від США переозброєна українська армія могла б захистити міста від атак РФ, і на фронті досягти переваги у вогневій потужності над росіянами, у яких швидко закінчується сучасна зброя.

Про це повідомляє Forbes.

Автори матеріалу звертають увагу, що за 26 місяців важких боїв російські війська втратили в Україні 15 300 танків, бойових машин, гаубиць та іншої зброї, а також сотні тисяч військових. Втрати українських військових на третину менші.

І все ж російська сила в Україні більша, ніж будь-коли.

«Армія зараз фактично більша – на 15 відсотків – ніж вона була, коли вторглася до України. За минулий рік Росія збільшила чисельність своїх військ на передовій від 360 тис. до 470 тис.» – повідомив головнокомандувач НАТО, генерал армії США Крістофер Каволі.

Це стало можливим завдяки тому, що від кінця 2022 року Кремль призвав понад 300 тис. осіб разом із підвищенням бонусів для добровольців.

Проте російські солдати гинуть так само швидко, як прибувають до України. Міноборони Естонії дійшло висновку, що ліквідація 100 тис. російських військових цього року назавжди порушить, якщо не зруйнує, мобілізаційні зусилля Кремля.

Російська промисловість щороку випускає 500-600 нових танків і, можливо, трохи більше ніж 1000 нових бойових машин. Щороку російські військові втрачають понад 1000 і близько 2000 бойових машин – і рівень втрат зростає.

«Є прогалина, яку Кремль заповнює, виводячи з експлуатації танки довгострокового зберігання та бойові машини 1970-х, а в деяких випадках навіть 60-х чи 50-х років. Але ці старі транспортні засоби – це обмежений ресурс. Побудовані під час індустріального розквіту Радянського Союзу, їх неможливо замінити новим виробництвом», – йдеться у статті.

Останні загрозливі для РФ прогнози передбачають, що вже в середині 2025 року на російських складах більше не залишиться старих танків і бойових машин.

«Час для Росії спливає», – зауважив естонський військовий та аналітик Артур Рехі.

Докази нестачі танків уже помітні: російські війська їдуть у бій у неброньованих вантажівках і навіть відкритих гольф-карах, які Кремль придбав у китайської компанії. Як вказують автори, неважливо, що російська армія в Україні налічує 300 чи 400 тис. бійців, якщо вони абсолютно не захищені на полі бою.

Крихкість армії РФ була б більш очевидною, якби українська армія не відчувала снарядного голоду і, часом, не була нездатна стріляти у відповідь.

Зазначимо, що ЗСУ також дуже потребують нової зброї.

Як йдеться в публікації, коли наприкінці 2023 року контрнаступ України завершився після своїх скромних досягнень, Росія перехопила ініціативу і пішла в атаку по всій лінії фронту.

У статті зазначається, що українські війська втрачають позиції, але це відбувається перед легіонами погано навчених російських військ, які їздять на старих машинах. ЗСУ втрачають позиції лише тому, що в них закінчуються боєприпаси.

«Здатність українців захищати свою територію, яку вони зараз утримують, і їхній повітряний простір швидко зникнуть – швидко зникнуть – без… постійної підтримки США», – сказав Каволі.

І навпаки, за підтримки США переозброєна українська армія могла б захистити свої міста від російських атак, і на лінії фронту досягти переваги у вогневій потужності над ворогом, у якого швидко закінчується сучасна зброя.