Кілька днів тому колона російської бронетехніки вийшла з-під Мар’їнки і рушила в бік Красногорівки для доставки підкріплення, але її чекала невдача. За даними аналітика видання BILD Юліана Рьопке, на чолі колони йшов звичайний танк, а за ним їхали чотири обшитих металом «танки-черепахи», у яких перебувала піхота. Проте, рух цієї колони був припинений Збройними силами України.

«ЗСУ розстріляли колону з артилерії та мінометів, зокрема касетними боєприпасами. Лише один танк повернувся назад після висадки десанту», — йдеться в повідомленні видання.

Це несподівана але досить важлива перемога для українських сил, оскільки така диверсія призначалася для підкріплення окупантів на передовій.

Російські окупанти, які втратили підкріплення та були розбиті, зараз опинилися у складному становищі, практично позбавлені постачання. Збройні сили України зазначили, що вдалося вигнати росіян з одного з районів, що свідчить про успішність українських оборонних операцій.

Цей провал окупантів на Красногорівку є важливою позитивною подією для України в контексті триваючого конфлікту на сході країни. Захоплення контрольованих територій та нейтралізація загроз з боку ворога є важливими кроками для забезпечення безпеки та територіальної цілісності України.

Зазначимо, що раніше повідомлялось, що на фронті наші захисники все частіше бачать ворожі танки з «панцирами». Зокрема, танки Т-72 із захисною бронею зверху отримали назву «танки-черепахи». Як повідомляв Forbes, усі помічені «танки-черепахи» належать 5-й мотострілецькій бригаді, колишньому підрозділу бойовиків, який зараз перебуває під російським командуванням.

І українці, і росіяни намагалися захистити свої танки від влучань безпілотників та снарядів. Для цього застосовували захисні клітки, або планки, які лише дещо обмежують обертання її гарматної вежі.

Броня в панцирі «танка-черепахи» залишає лише невелику щілину спереду і перешкоджає обертанню гармати. Очевидні недоліки саморобної броні викликають запитання.

«Роль черепахового акваріуму, схоже, полягала в тому, щоб знищити його», — іронічно прокоментував науковець, що вивчає зброю Матью Мосс.

Ймовірно, ці танки виконують роль проривника — оснащеного плугом інженерного транспортного засобу, головне завдання якого полягає в тому, щоб провести інші транспортні засоби через мінне поле, щоб підвести їх достатньо близько до ліній противника для атаки. Припускається, що ворог буде вести вогонь по проривнику, тому спецмашину оснащують щільною бронею.

Армія США має найкращу машину для прориву в світі, майже 70-тонну машину, яка фактично є танком М-1 без гармати та з прикріпленим обладнанням для розмінування. Наприкінці минулого року американці тихенько подарували українцям декілька таких штурмових брекерів.

Російська армія не має проривника такого ж класу. Власні російські інженерні машини IMR, як правило, функціонують як аварійники. Вони важать лише 50 тонн, мають менший захист і громіздкий кран.

Зіткнувшись з українським мінним полем і зграями крихітних FPV-дронів, а також не маючи спеціально сконструйованих проривників, техніки 5-ї мотострілецької бригади, можливо, вирішили створити власні проривники.

Якщо теорія правдива, росіяни взяли старіші танки Т-72 — можливо, ті, чиї башти вже мали проблеми з переміщенням — і додали дві речі, необхідні кожній машині для прориву: додаткову броню та спорядження для розмінування. Наявність у «танків-черепах» другої складової проривника перевірити важко, адже вона схована за бронею.