Події

В Україні "швидкі" тепер працюють за новими правилами: до кого можуть не приїхати

0

В Україні змінився алгоритм виклику "швидкої допомоги" - з сьогоднішнього дня діє новий порядок визначення пріоритетності звернень від громадян за екстреною меддопомогою.

Так 1 січня набула чинності постанова уряду №1271 від 16 грудня "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події".

Тепер надходять від громадян звернення до диспетчера за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 і за єдиним номером системи екстреної допомоги населенню 112 ділять на чотири категорії - критичні, екстрені, неекстренние, непрофільні - від чого залежать терміни приїзду бригад медиків на виклик.

Як говориться в постанові Кабміну, диспетчер прийому виклику оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф визначає стан пацієнта і обставини подій виклику відповідно до переліку причин звернень та скарг про необхідність надання екстреної медичної допомоги, визначеного Міністерством охорони здоров'я.

Як тепер будуть працювати "швидкі"

Бригада медиків зобов'язана приїхати до хворого не пізніше ніж за 10 хвилин після звернення (допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж в 25% випадків) у випадках, які відносяться до критичних .

Тобто за відсутності або при неефективному диханні, при ознаках масивної крововтрати.

Вони можуть бути викликані: усіма видами травм різної етіології, впливом зовнішніх чинників (ураження електричним струмом, блискавкою та інше), інтоксикацією і отруєнням, в тому числі і укусами тварин, комах і так далі; гострими хронічними захворюваннями.

При екстреному випадку "швидка" повинна приїжджати за 20 хвилин . При цьому з урахуванням різних факторів, в тому числі і пробок, допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж в 15% випадків.

Такі випадки супроводжуються : порушенням свідомості; ознаками кровотечі; гострого коронарного синдрому; гострого мозкового інсульту; порушенням дихання та іншими ознаками.

Вони можуть бути викликані: усіма видами травм різної етіології; впливом зовнішніх факторів (ураження електричним струмом, блискавкою та інше); інтоксикацією і отруєнням, в тому числі і укусами тварин, комах і так далі; гострими хронічними захворюваннями.

У разі надходження звернення з категорії неекстренних "швидка" не поспішає на допомогу . Диспетчер рекомендує пацієнту звернутися до сімейного лікаря або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, або таке звернення може бути передано до місцевого черговий центр первинної медико-санітарної допомоги.

І тільки в разі відсутності такої можливості диспетчер напрямку направляє пацієнта бригаду "швидкої", яка не зобов'язана дотримуватися нормативів при критичних або екстрені виклики.

При зверненні з категорії непрофільних - ситуація аналогічна, як і в випадку з неекстреннимі зверненнями. З тією лише різницею, що в разі потреби відповідальний медичний працівник оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повинен надати дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.

Джерело

Теги: 
події, швидка, виклик