Освіта

Учні, які найкраще складуть ЗНО-2021, отримають стипендію у розмірі 10 000 грн

0

Така стипендія виплачуватиметься щомісяця протягом року.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою 270 учнів, які найкраще складуть зовнішнє незалежне оцінювання, зможуть отримати стипендію у розмірі 10 000 гривень. Така стипендія виплачуватиметься щомісяця протягом року. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Також стипендії виділяються і переможцям всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад: для переможців всеукраїнських олімпіад – 20 000 грн, міжнародних – 100 000 грн, – зазначив Гончаренко.

Зокрема, у документі постанови йдеться про таке:

Стипендії призначаються з метою відзначення та державної підтримки здобувачів освіти, які отримали найвищі результати зовнішнього оцінювання.

Щороку призначається не більше ніж 270 стипендій учасникам ЗНО, які:

здобули повну загальну середню освіту (на рівні профільної середньої освіти) у поточному році;

отримали найбільшу загальну суму балів за результатами зовнішнього оцінювання з усіх навчальних предметів, визначених МОН для обов’язкового складання у поточному навчальному році;

зараховані до закладів вищої освіти України (незалежно від їх форми власності, сфери управління та форму здобуття освіти) та уклали договір на навчання з таким закладом і постійно проживають в Україні.

Стипендії призначаються не більше ніж 10 учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з кожної області, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Якщо під час визначення останніх місць у рейтингу декілька осіб мають однакову загальну кількість балів, до переліку включаються претенденти, які мають 200 балів з більшої кількості навчальних предметів.

Крім того, державна установа, що здійснює організаційно-методичне забезпечення проведення всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів щороку 1 листопада подає до #МОН пропозиції щодо призначення премій для переможців всеукраїнських і міжнародних олімпіад.

Премії виплачуються МОН одноразово до закінчення відповідного бюджетного періоду коштом і в межах коштів, передбачених Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту на відповідний рік згідно з порядком використання коштів для виплати премій Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів, затвердженим у встановленому порядку, у розмірі:

для переможців всеукраїнських олімпіад – 20 000 гривень;

для переможців міжнародних олімпіад – 100 000 гривень.

Якщо особа одночасно має право на призначення премії для переможців всеукраїнської олімпіади та премії для переможців міжнародної олімпіади, їй призначається одна премія, більша за розміром.

Джерело

Теги: 
ЗНО, стипендія, здача